Българският проект Tsar Stangra с нов материал
Българската паган блек/фолк метъл група „Цар Стангра“ издаде новия си сингъл „Black Song“ от предстоящия албум на групата „Hymns of the Broken Worlds“. Изданието е записано в „Holywaves Studios“, миксирано от Станислав Стефановски и мастерирано от Оливие Вайанкур-Жирар. Материалът ще излезе на 1 юли.
„Tsar Stangra“ е български паган блек/фолк метъл проект, основан през 2007 г. в Квебек Сити, Канада, който се развива от солова визия до пълноценна група през 2014 г. Съчетавайки екстремен метъл с българска митология и традиция, групата получава ъндърграунд признание чрез ранните си издания и дебютния албум „Небесният ковач“.
„Цар Стангра“ е участвала на събития като Messe des Morts и Skogen Fest заедно с Graveland и Tormentor, и е подгрявала за Arkona в родния си град. Групата се завръща с амбициозния втори албум „Химните на разрушените светове“.
-
#2 написан от MIROSLAV-VELZEVUL-666 (преди 1 месец)
Tsar Stangra е по-точно канадска банда в настоящият момент.Да,беше сформирана от двама българи в София/Пловдив преди години а именно от Станислав Стефановски и Добрин Стоянов.Но в сегашният състав само Станислав е българин,всички останали членове са канадци а и е базирана бандата от години в Канада.А Добрин създаде заедно със съпругата си езическият неофолк проект Freija.
-
- Коментари за тази публикация

Доста яко! Само не разбрах от тоя миш-маш в текста на статията на какъв език е всичко, тъй като обложката е на български, а в текста пише имената на английски, абе мани…