Напусна ни последния от Бараби Блус Бенд

Българската рок и блус сцена загуби едно от емблематичните си имена.
На 19 юни почина  съоснователят и басист на легендарната формация „Бараби Блус Бенд“.
Тъжната вест за неговата кончина бе споделена от близките му в социалните мрежи. С неговата кончина си отива цяла една епоха, тъй като той беше последният жив музикант от оригиналното трио, което в началото на 90-те години на миналия век промени облика на родния блус.

През 1993 г. Льоди поставя основите на „Бараби Блус Бенд“ заедно с незабравимия Марио Събев – Буги Барабата и барабаниста Милен Кръстев – Вуйчото. С негово участие бандата издава култовите си първи два албума – „Песни от гаража“ и „Лоши времена“. Льоди напуска групата в края на 1996 г., но остава ключова част от нейната история. С кончината му се затваря последната страница от първия състав на групата, след като Вуйчото ни напусна през 2012 г., а Буги Барабата си отиде през 2019 г.

Дълбок поклон пред паметта му и искрени съболезнования на семейството!

  1. Можете да използвате тези HTML етикети и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  2. Коментари за тази публикация
В началото