Chris Isaak

Категория: Големи концерти

Начало: 22 юни 2026 - 00:00

Град: София

Място: Vidas Art Arena

Цена: 51 лв

Организатор: Fest Team

Билети: ТУК

Българската публика ще чуе за първи път на живо емблематичния хит на американския изпълнител на 22 юни на Vidas Art Arena.

„Много сме развълнувани да посетим България, защото не сме били там. Не знаем много за нея и звучи екзотично.“ 

Това казва американската легенда Chris Isaak пред български медии за предстоящия си дебютен концерт в България това лято. Платиненият носител и номиниран за „Грами“ изпълнител идва у нас по покана на Fest Team на 22 юни, на Vidas Art Arena. Тогава българската публика ще чуе за първи път на живо едно от най-култовите му любовни парчета – Wicked Game.

За несподелените чувства, за силата на любовта и че човек нищо не може да контролира, когато е влюбен – тези емоции артистът пресъздава в Wicked Game, която стана световен хит и превърна Chris Isaak в международна икона на чувствения рокендрол. А клипът към нея, в който той си партнира с прелестната Хелена Кристенсен, до ден днешен остава една от най-горещите и запомнящи се визуализации към песни. Клипът е заснет  в Хавай и  има две версии – едната, режисирана от Дейвид Линч, а другата – от Хърб Риц. След като пристигат в Хавай, певецът е настанен в голям апартамент в луксозен хотел, а Хелена – в обикновена стая в друг хотел. „Веднага ги накарах да разменим стаите, защото моята беше по-голяма и по-подходяща за нея. С големи огледала и хубава светлина, така че тя би могла да се гримира и подготвя  по-удобно. Сменихме ги. После в три сутринта приятелката ми се обадила, докато Хелена е в апартамента. Никога не чух края на тази история. Приятелката ми така и не повярва, че между нас не е имало нищо“, разказва още Isaak в интервюто.

Без въобще да предполага, че Wicked Game ще се превърне в такъв хит, до ден днешен така и не му омръзва да я изпълнява. Същото е и с другите негови супер известни песни като Lie To Me, Blue Hotel и Baby Did a Bad Thing – по думите му, всеки път е различно, като ги изпълнява, защото публиката винаги е различна и носи своя специфичен заряд. Признава още, че много обича да пее Forever Blue. Баладата се появява, когато Chris Isaak писал любовно писмо до приятелката си, която скъсала с него. Няколко пъти писал писмото, но все не му харесвало, а и знаел, че тя няма да го прочете – затова решил да го превърне в песен.

Артистът започва музикалния си път в родния Стоктън, Калифорния и изгражда самобитен стил, като съчетава рокабилитито на 50-те години с класически поп мелодии. Текстовете му изследват теми, универсални за  всеки, като любовта, загубата и носталгията. С 13-те си издадени студийни албума, разпродадени световни турнета с групата си Silvertone и над 40-годишна кариера, Chris Isaak създава неповторима интимна атмосфера, която остава дълго в съзнанието. А сценичното му присъствие е наистина забележително – винаги излиза пред публиката със стилни лъскави костюми.

Неговата музика многократно се появява както на малкия екран, така и на големия. Звучала е в емблематични филми като „Синьо кадифе“ и „Диво сърце“ на покойния режисьор Дейвид Линч, в последния филм на Стенли Кубрик „Широко затворени очи“, в „Истински романс“ на Тони Скот и др. Самият той участва в немалко продукции като „Омъжена за мафията“, „Туин пийкс“, „Мълчанието на агнетата“ и „Музиката, която правиш“.

Chris Isaak изобщо не се вписва в типичния образ на рокендрол звездата – не пие, не пуши, не ходи по купони след концертите, за да си пази гласа и ходи на фитнес. Признава пред българските медии, че противно на очакванията на всички, той води обикновен живот – изхвърля боклука, пуска пералня, зарежда колата си и т.н. Не е изненада, че най-любимото му занимание е музиката. По думите му домът му изглежда като музикален магазин от 60-те години с китари, барабани, пиано и микрофон и дори в свободното си време, за забавление – пее.

Едно от най-големите му постижения е, че почти 40 години работи с една и съща банда. Няма да забрави и момента, когато разбира, че са станали известни. Пред българска медия, Chris Isaak разказва как първият им удар не бил в Щатите, а във Франция с Blue Hotel. След участие на певеца и групата му във Франция, пред театъра стояли около хиляда души. Изпълнителите си помислили, че чакат трамвая или автобуса, а се оказало че тълпата причаквала групата за автографи и снимки. Някой си мисли, че сме важни, си казали тогава музикантите.

Четири дни преди да навърши 70 г., Chris Isaak ще изпълни някои от най-красивите си и чувствени песни за първи път пред българска публика на 22 юни на Vidas Art Arena. Билетите за концерта му са в продажба в мрежата на Ticket Station на цени от 51 евро.

 

Българската публика ще чуе за първи път на живо Chris Isaak и емблематичния му хит Wicked Game на 22 юни на Vidas Art Arena. Преди легендарният американски музикант да излезе на сцената обаче, вечерта ще бъде открита от българската изпълнителка и автор на песни Rusita и нейната банда. Последни бройки билети за събитието може да откриете в мрежата на Ticket Station.

Със своя характерен стил, в който се преплитат блус, фънк, соул и R’n’B, превърнати в алтернативно поп-рок звучене, Rusita ще даде силно и емоционално начало на концерта. Заедно с музикантите Владислав Зидаров (барабани), Драгомир Милев (китара), Любо Иванов (пиано) и Пламен Борисов (бас китара), тя ще представи своята авторска музика със силни лични и социални послания.

Освен нейните емоционални акустични изпълнения на живо, Rusita е позната  на публиката и като актриса, певица и звукорежисьор. Кариерата ѝ започва през 2023 г. като подгряващ артист на български групи като D2 и The Legends, а година по-късно е поканена за позицията нов вокалист на българската ню уейв група Revu. През 2025 г. създава собствената си банда, която ще чуем и на живо на 22 юни – идея, която идва по предложение на барабаниста Владислав Зидаров, познат от формации като Poduene Blues Band и Wickeda.

От дебюта си през юни 2025 г. Rusita и бандата ѝ са активна част от клубната сцена, фестивали и различни културни събития, като постепенно изграждат своята публика с автентичното си присъствие, смели аранжименти и силна сценична енергия. На 22 юни те ще открият вечерта за Chris Isaak – артист, който четири дни преди да навърши 70 години ще изпълни на живо пред българска сцена някои от най-обичаните си песни, сред които Wicked GameBlue HotelBaby Did a Bad Thing и Lie To Me. Chris Isaak има над 40-годишна кариера, 13 студийни албума и милиони фенове по света. С характерното си рокабили звучене, чувствителни текстове и впечатляващо сценично присъствие, той остава една от най-разпознаваемите фигури в американската музика.

На 22 юни Vidas Art Arena ще събере две различни, но силно емоционални музикални вселени – чувствения рокендрол на Chris Isaak и съвременния вълнуващ алтернативен звук на Rusita. Оставащи билети за концерта са в продажба в мрежата на Ticket Station на цени от 51 евро. Актуални новини за събитието следете във Facebook тук.


В началото